Спільні зусилля заради дітей: Камінь-Каширська громада працює над розвитком сімейного догляду
У Луцьку 4 червня відбулася ще одна серія просвітницьких заходів для Локачинської та Камінь-Каширської громад в межах проєкту “Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми”.
Цього разу говорили про модель кращого догляду та роль громади у запобіганні інституалізації дітей, розвитку підтримуючих послуг.
Кращий догляд — це організація системи підтримки, яка спрямована забезпечити дитині можливість жити і зростати у сімейному або максимально наближеному до сімейного середовищі. І найкраще цю можливість можна здійснити в громаді, де живе дитина.
Основні принципи Кращого догляду:
- підтримка біологічної родини (профілактика вилучення);
- альтернативний догляд у громаді (прийомна сім’я, патронат, опіка, наставництво, а не інституції);
- деінституціалізація — зменшення або повна відмова від інтернатів;
- громада як ресурс для підтримки дитини та її сім’ї.
Просвітницькі заходи такого плану дають можливість переосмислити громаді свою роль у створенні безпечного середовища для дітей і підтримці сімей у складних життєвих обставинах. Інтерактивні ігри на взаємодію, обмін досвідом між учасниками зміцнюють міжвідомчу взаємодію.
Кожна громада — унікальна, її сила полягає у здатності зберігати самобутність і водночас об’єднуватися навколо спільних цінностей. Активна участь жителів у житті громади, відкритість до взаємодії та партнерства, вміння конструктивно долати виклики і підтримувати одне одного у період змін — усе це створює середовище, де дитина і її родина можуть отримати реальну допомогу. Лише така згуртована громада здатна бути справжнім ресурсом у побудові системи кращого догляду.
Проєкт «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: Українська мережа за права дитини, МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна», МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”.