Міжнародна співпраця

Міста Менджизець Підляський (Польща) та Камінь-Каширський почали співпрацю в 2008 році. 12 грудня 2008 року з офіційним візитом Камінь-Каширський відвідав міський голова Мендзижеця Підляського. Під час візиту було підписано угоду про співпрацю між містами. Також встановлено основні напрямки співпраці та принципи реалізації спільних проектів у рамках транскордонної співпраці. У лютому 2009 року в Мендзижеці Підляському з візитом у відповідь перебував мер Каменя-Каширського. Зустріч стала доброю нагодою для продовження обговорення спільних проектів, скерованих між іншим, на обмін досвідом у галузі підприємницької діяльності, охорони довкілля, а також промоції інших культур та розвитку туризму, а також регіональних та локальних можливостей транскордонної співпраці. Під час зустрічі продовжено обговорення ідеї підготовки спільного проекту в рамках Програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна, у сфері розвитку міського туризму.

Ще одним результатом співпраці стало підписання 7 липня 2009 року в Камені-Каширському угоди про партнерство. Метою угоди стала спільна реалізація підпроекту у рамках Програми підтримки транскордонних ініціатив у Єврорегіоні Буг. Проект фінансується за участі Норвезького фінансового механізму, оператором якого є Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону Буг. Метою під проектів є поліпшення контактів між органами місцевого самоврядування Медзижеця Підляського та Каменя-Каширського, а також місцевими громадами обох міст. Реалізація під проекту передбачає ґрунтовне обговорення цього питання та впровадження конкретних інструментів, які забезпечать більш ефектну передачу інформації мешканцям. Це дозволить провести контакти з рівня місцевого самоврядування на рівень локальної громади.

Наступним важливим кроком у співпраці обох органів місцевого самоврядування була підготовка представлення спільної заявки на додаткове фінансування проекту в рамках Програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна. Загальною метою проекту є покращення привабливості та конкурентоздатності, а також повне використання туристичного потенціалу Меджизеця Підляського та Каменя-Каширського, що має служити врівноваженому розвитку транскордонних територій. Проект передбачає облаштування міської площі – Скверу Армії Крайової, а також району вулиці Замчисько у місті Мендзижець Підляський. Натомість у Камені-Каширському амфітеатр та центральна алея в міському парку. Додатково будуть виконані заходи, для реалізації яких планується використання підготовленої в рамках першої частини проекту туристичної інфраструктури. Буде проведено цикл культурних заходів у формі створеного в рамках проекту Транскордонного міжгалузевого фестивалю міського мистецтва. Декларація про партнерство в реалізації проекту була підписана 26 лютого 2010 року і стала увінчанням проведеної роботи та здійсненням дружньої ідеї, що закладалася від самого початку співпраці.

5 липня 2014 на кордоні з Польською республікою(м.Ягодин) відбулась зустріч між міським головою Бондарем В.І., секретарем міської ради Бащук Н.М.та бургомістром м. Менде з питань можливості долучення уряду міста в допомозі забезпечення захисними засобами, побутовими речами громадян міста, які перебувають в зоні АТО, розглядалось питання можливості відпочинку  дітей військовослужбовців.