Камінь-Каширська міська громада

Волинська область, Камінь-Каширський район

Чисте довкілля запорука здоров’я для себе та майбутніх поколінь!

Дата: 09.04.2025 14:36
Кількість переглядів: 42

Фото без опису

Відповідальне поводження з відходами — це надзвичайно важливо.

Неправильне поводження з твердими чи рідкими побутовими відходами створює умови для забруднення грунту та водоносного горизонту, що негативно впливає на здоров’я людей, особливо тих, які користується водою з індивідуальних колодязів або неглибинних свердловин. Через забруднену воду в людський організм можуть потрапляти важкі метали, хімічні речовини з побутової хімії, нітрати, патогенні бактерії та паразити, викликаючи токсичне ураження життєво важливих органів, нетипову імунну реакцію із розвитком системних захворювань організму та тотальним ураженням суглобів, серця, легень, а також прямий некроз або онкологічний процес. Нітрати, в свою чергу, попадаючи в людський організм, зв'язують гемоглобін та не дають можливості доносити кисень до наших тканин. При цьому від нітратів дуже страждають люди з вже наявною серцево — легеневою патологією,  а найбільш вразливі  - діти віком до року,  в яких нітратне отруєння через воду або харчові продукти може викликати раптову смерть.

               При відсутності можливості скидати каналізаційні води в централізовані мережі, можна облаштувати індивідуальні малі очисні споруди або септик з непроникними конструкціями для запобігання забруднення грунту. Важливо, щоб вигреби, септики чи малі очисні споруди були розташовані на віддалі не менше 20 метрів від питних колодязів чи свердловин вашого господарства та сусідів і щонайменше 50 метрів від громадських джерел водопостачання (артезіанських свердловин, громадських колодязів, водою з яких користується багато людей). Для запобігання виникнення неприємних запахів  вигреби, компостні ями,  надвірні вбиральні повинні бути розташовані не менше, як за 20 метрів від стін житлового будинку, ігрового майданчика, місця громадського відпочинку.

        Тому на початку будівництва власного житлового будинку за правилами добросусідства необхідно узгодити оптимальне розташування каналізаційних мереж та споруд з сусідами, дотримуватись нормативної відстані від джерел водопостачання.

 

        Окремо зупинимось на спалюванні сміття.  При спалюванні побутового  сміття, більшість якого — це поліетилен та пластик, утворюються вкрай токсичні та канцерогенні сполуки, такі як оксид азоту, сірки, феноли, токсичні вуглеводні, діоксин, сполуки свинцю, ртуті та фосфору. Все це дуже швидко при вдиханні потрапляє в наш організм та призводить до невтішних наслідків.  Спалювання трави та листя часто завершується масовими пожежами торфяників, лісових масивів, що в свою чергу є масовим знищенням природного ареалу фауни та флори. Тому, наголошуємо ще раз: категорично заборонено спалювати сміття незалежно від його складу (чи то листя дерев, чи трава, чи побутові відходи) як на своїй присадибній ділянці, так і поза населеним  пунктом!

        Законодавством у сфері поводження з відходами до 2030 року передбачається створення умов для сортування побутового сміття та подальшої вторинної переробки, таким чином зменшиться кількість відходів, що накопичується на полігонах.

        Сортування відходів у своєму домоволодінні може розпочати кожен з нас:

  • харчові (залишки їжі) та рослинні відходи (опале листя, скошена трава і т. і.) накопичувати в компостних ямах, завдяки чому за два роки утвориться чудове добриво для підживлення грунту;
  • поліетиленові пляшки видаляти у відведені місця збору;
  • папір, скло та метал здавати в спеціалізовані пункти прийому, при цьому ви ще отримаєте матеріальну вигоду.

     Такі невеликі кроки з сортування сміття як мінімум на 70 відсотків скоротять кількість відходів, що видаляються на полігон та збільшать гарантію на здорове майбутнє наступних поколінь.

 

 

 

                                                              Відділ державного нагляду за дотриманням

                                                 санітарного законодавства Камінь –  Каширського

                                                 районного управління Головного управління     

                                                Держпродспоживслужби у Волинській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь