Повернення додому: реінтеграція дітей у біологічні сім’ї та альтернативні форми сімейного виховання
Усі ми хочемо бачити наших дітей щасливими. Для цього їм потрібен повноцінний розвиток в сім’ї. Що зробити для того, щоб усі діти виховувались саме у сім’ях - аналізували учасники триденного тренінгу Повернення додому: реінтеграція дітей у біологічні сім’ї та альтернативні форми сімейного виховання», який відбувався у Луцьку з 31 березня до 2 квітня 2025 року.
Активне спілкування, пошук креативних рішень, аналіз досвіду кожного, щоб напрацювати те, що діятиме на місцях і в різних ситуаціях – так відгукнулись учасники навчань про спільну роботу.
Три дні поспіль представники Голобської, Маневицької, Поромівської та Камінь-Каширської громад разом із досвідченими тренерками Оксаною Холявкою та Іриною Іванюк в активній взаємодії напрацьовували ідеї підтримки різних форм сімейного виховання, де головною є дитина.
Завдяки інтерактивам, кожен мав можливість «приміряти» на себе різноманітні ролі і проаналізувати важливість співпраці різних служб, вчасної підтримки дитини і сім’ї завдяки соціальним послугам. Формат «світового кафе», робота у командах, дискусії і пошук можливих рішень у непростих життєвих ситуаціях допомогли учасникам здобути нові компетенції, які допоможуть у щоденній роботі для підтримки сімей, які опікуються дітьми у різних формах сімейного виховання.
Формальне та неформальне спілкування налагодить комунікацію між спеціалістами та поглибить співпрацю між громадами. Як наслідок – стане ще ефективнішою робота на місцях.
___
Проєкт «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: ГС «Українська мережа за права дитини», МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».