Камінь-Каширська міська громада

Волинська область, Камінь-Каширський район

Аналіз роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Камінь-Каширської міської ради»

Дата: 24.03.2025 11:47
Кількість переглядів: 45

 

Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Камінь-Каширської міської ради» (далі Центр)  була утворена рішенням Камінь-Каширської міської ради від 04.12.2020 № 2/25.  Центр є комплексним закладом соціального захисту населення, структурні підрозділи якого провадять соціальну роботу та надають соціальні послуги особам/сімям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах. Юридична адреса центру: 44501, Волинська обл., Камінь-Каширський район, місто Камінь-Каширський, вулиця Шевченка, 8. Робота центру ґрунтується на принципах індивідуального підходу до кожної людини, гуманності, доступності, відкритості, законності, соціальної справедливості, конфіденційності та відповідальності за дотримання етичних і правових норм. При потребі працівники центру організують взаємодію з іншими фахівцями та службами, нададуть інформацію щодо соціального захисту, допоможуть в оформленні або відновленні документів, отриманні безоплатної правової допомоги, а також здійснять інші заходи щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

До складу установи входять такі підрозділи:

  1. Відділення соціальної допомоги вдома;
  2. Відділ соціальної роботи з сімями, дітьми та молоддю;
  3. Відділення стаціонарного догляду для постійного проживання;
  4. Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
  5. Структурний підрозділ «Університет 3 віку»;
  6. Структурний підрозділ «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті».

         Матеріально-технічна база комунальної установи «Центру надання соціальних послуг Камінь-Каширської міської ради» є задовільною. В кабінетах є необхідні меблі, комп’ютери. Приміщення орендовані. Відділення стаціонарного догляду для постійного проживання знаходиться на балансі центру. В установі налічується 4 легкові автомобілі, легковий причіп та трактор т-25А. З початку 2024 року  було проведено ремонтні роботи автомобілів на загальну суму 30732,0 грн. Також були проведенні ремонтні роботи  в стаціонарному відділені для постійного проживання на загальну суму 50229,0 грн., ремонтні роботи у відділеннях ЦНСП на загальну суму 9281,29 грн., інші ремонтні роботи – 1045,0 грн..

                Протягом звітного періоду структурними підрозділами центру надано 558725 різних соціальних послуг 1400 громадянам. Зокрема по відділеннях:

1. Одним з основних завдань Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Камінь-Каширської міської ради» є вчасне виявлення, забезпечення та надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з  інвалідністю, які потребують допомоги.

      Для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які потребують   сторонньої допомоги за місцем проживання в ЦНСП функціонує відділення соціальної допомоги вдома.

      У відділенні обслуговується 732  громадяни похилого віку та осіб з інвалідністю.

      За звітний період з 01.01.2024р.по 01.12.2024р. обслужено 816 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, знято з обслуговування  86 чол.(з причини смерті-43 чол., відмова від обслуговування з різних причин-42 чол., зміна місця проживання – 1 чол..)

      Систематично проводилися обстеження матеріально- побутових умов  проживання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, за даними обстежень виявлялись їх потреби в конкретних видах допомоги. За звітний період прийнято на обслуговування у відділення соціальної допомоги вдома та надано соціальну послугу догляд вдома 77 громадянам похилого віку.

       Відповідно до Державного стандарту догляду вдома від 13.11.2013 № 760 соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома  надавалися послуги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю на основі укладеного договору та відповідно до індивідуального плану надання соціальної послуги догляду вдома, а саме:

-        придбання і доставка продовольчих та промислових товарів, медикаментів;

-        допомога у приготуванні їжі;

-        косметичне прибирання житла;

-        розпалювання печей, піднесення дров, доставка води;

-        впорядкування подвір’я;

-        дрібний ремонт одягу;

-        оплата комунальних платежів;

-        надання інформації з питань соціального захисту населення;

-        допомога в отриманні безоплатної правової допомоги;

-        допомога в оформленні документів(оформлення субсидії, комунальні послуги, тощо);

Допомога у самообслуговуванні(для громадян похилого віку з 4 та 5 рухомою активністю):

-        вдягання, роздягання, взування;

-        заміна натільної білизни;

-        заміна постільної білизни;

-        надання допомоги при купанні;

-        розчісування;

-        обрізання нігтів(без патології) на руках або ногах;

-        допомога в користуванні туалетом(подача та винесення судна з подальшою обробкою);

-        допомога при пересуванні в побутових умовах;

-        допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації;

-        бесіди, спілкування, читання газет, журналів, книг, тощо.

    Всього за звітний період соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома надано 324925 соціальних послуг, які надавалися якісно, добросовісно та в повному обсязі.

      Відвідування підопічних здійснювалися соціальними робітниками  відповідно до затверджених графіків відвідувань. Кількість відвідувань за звітний період становить 60296.

       Щомісячно соціальні робітники здають звіти про виконану роботу, які підписують громадяни похилого віку та особи з інвалідністю.

       Щодо контролю за організацією та якістю надання соціальної послуги догляду вдома за звітний період проведено 45 перевірки якості роботи соціальних робітників в яких остежено 645 осіб, в результаті яких скарг на роботу соціальних робітників не виявлено.

2.  Відповідно до Положення основними завданнями відділу соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю комунальної установи  ”Центр надання  соціальних  послуг”  Камінь-Каширської міської  ради  є                      

-    соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, а також соціального супроводу дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, за поданням  служби у справах дітей;

-   виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

-   здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої  допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах;

 - проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;

- надання особам, які постраждали  від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства  за ознакою статі, інформації  про їх права та можливість отримання допомоги.

       Відповідно   до Постанов  Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року №587 ”Про організацію надання соціальних послуг” та від 01.06.2020 №585 “Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах”,  та  з метою запобігання соціального сирітства і подолання сімейного неблагополуччя, здійснюється робота з сім’ями, де батьки ухиляються від виконання батьківських прав.   Станом на 30.09.2024р. на обліку перебуває 23 сімей  даної категорії, де виховується 69 дітей.   Під соціальним супроводом перебувало 5 сімей даної категорії. Протягом  року   було обстежено  132  сімей , 13- з яких  були поставлені на облік, як  нововиявлені.  В результаті налагодженої роботи  з іншими суб’єктами соціальної роботи  протягом 2024 року  10 сімей  даної категорії було знято з  обліку.

     Спеціалістами відділу  проводиться цільова  робота в сім’ях, яка спрямована на подолання складних життєвих обставин, підвищення виховного потенціалу, відповідальності за життя дітей, допомога в оформленні необхідних документів, реєстрації, сприяння в проходженні медичних оглядів, влаштування на навчання, отримання гуманітарної допомоги, допомоги в раціональному використанні коштів сімейного бюджету, ознайомлення та попередження батьків про безвідповідальне батьківство.

    Відділом соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю здійснюється робота щодо виконання наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 23.09.2009 р. №3357 «Про затвердження Порядку здійснення соціального  супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу».     Станом на 30.09.2024 року в районі функціонує 5 прийомних сімей, де виховується  12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі сім’ї даної категорії перебувають під соціальним супроводом фахівця із соціальної роботи, яка в березні 2019 року отримала сертифікат  щодо створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, а у 2021 році пройшла навчання, спрямоване на підвищення кваліфікації працівників. В ході соціального супроводження фахівець  регулярно відвідує дані сім’ї, проводить роботу спрямовану на  адаптацію дітей до нового середовища, налагодження відносин з дітьми за місцем проживання, створення належного психологічного клімату в сім’ях та інші  соціальні послуги. З прийомними дітьми, дітьми-вихованцями  проводяться бесіди, консультації  з метою подолання педагогічної занедбаності, стабілізації емоційного стану, допомоги у набутті навичок самостійного життя у соціумі, формування відповідальності, попередження негативних явищ. В усіх сім’ях забезпечуються належні умови:

-        для утримання дітей, а саме: необхідні меблі, постільна білизна, одяг відповідно сезону;

-        для харчування;

-        для навчання(підручники,канцелярське приладдя, тощо);

-        для відпочинку, загального, емоційного, творчого розвитку (іграшки, ігри, книги, музичні та інші технічні засоби).

      Усі без винятку прийомні батьки/ батьки-вихователі вчасно проводять медичне обстеження прийомних вихованців, при  потребі забезпечують належне лікування, в т.ч. санаторно-курортне, також забезпечують літнє оздоровлення відповідно віку дітей.

       Прийомні батьки, батьки-вихователі відповідно до графіка проходять курси підвищення  кваліфікації у Волинському обласному центрі соціальних служб.

У 2024 році проходили навчання сім’ї Гальомів (с.Раків Ліс),Дем’яників (с.Раків Ліс), Сусів (с.Раків Ліс), Токарчуків (с.Черче). Всі вищезгадані сім’ї  отримали довідки про проходження навчання.  

       Постійно проводиться  інформаційна кампанія, спрямована на пошук кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та патронатні вихователі.   Працівниками відділу в ході роботи були розповсюджені інформаційні матеріали  щодо сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2024 році одна сім’я пройшла навчання кандидатів в прийомні батьки та рекомендована для включення до єдиного банку даних потенційних прийомних батьків.

      Фахівцями  із соціальної роботи  проводиться робота з опікунськими сім’ями, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Соціальні послуги  спрямовані на психологічну підтримку дітей, які втратили батьків, яких позбавили батьківського піклування, захист майнових прав та соціальну адаптацію до нових умов перебування  у самостійному житті. У 2024 році під соціальним супроводом перебували 4 сім’ї даної категорії.

        Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 623, з метою контролю за цільовим використанням допомоги і створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей , відділом соціальної роботи здійснюється контроль за цільовим використанням отримувачами коштів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми.  Зокрема, протягом 2024р. обстежено  217  сім”ї даної категорії.

       Відповідно до розпорядження міської ради  від 05.04.2021 року  № 103   утворено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства  та/або насильства за ознакою статі. Станом на 30.09.2024р.  до відділу надійшло 156 повідомлень та було здійснено 79 виїздів у  сім’ї, де вчинялося насильство. Постраждалим особам надавалася соціально-психологічна допомога, послуги з консультування, кризового втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.   На обліку відділу перебувало 9 сімей (19 дітей), де вчинялося насильство щодо дитини.

          Важливим завданням відділу є проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді, попередження негативних явищ(алкоголізму, тютюно-куріння), насильства та жорстокого поводження, правил безпечної поведінки в інтернеті, протидії торгівлі людьми. Зазначена робота проводиться серед осіб різних вікових груп та категорій населення. Основними формами роботи є консультування, бесіди, відеолекторії , вуличні акції та флешмоби.

        3. Відділення стаціонарного догляду для постійного проживання працює згідно положення про відділення стаціонарного догляду та державних стандартів стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування. Проводиться визначення індивідуальних потреб з урахуванням ступеня індивідуальних потреб на основі шкал оцінки можливості виконання елементарних та складних дій на кожного громадянина, який отримує соціальну послугу стаціонарного догляду, складено індивідуальні плани догляду на кожного отримувача соціальної послуги стаціонарного догляду, укладено договори відповідно до вимог Держстандарту  на всіх отримувачів соціальної послуги стаціонарного догляду.

Відділення розраховане на 25 ліжко-місць. За звітний період було обслужено  26 чоловік. На даний час перебуває 24 людини, з них лежачих 5 осіб, 6 осіб з інвалідністю. Також у відділенні проживає 5 внутрішньо переміщених осіб.

У відділенні працюють 12 працівників, які надають близько 30 послуг:

  • Надання ліжко-місця з комунально-побутовими  послугами в стаціонарних  умовах
  • Забезпечення одягом, взуттям, постільною білизною,  м’яким та твердим інвентарем і столовим посудом
  • Організація харчування (не менше ніж чотириразове)
  • Годування (допомога при прийомі їжі)
  • Вмивання, обтирання, обмивання (допомога)
  • Купання (допомога)
  • Чищення зубів (допомога)
  • Миття голови (допомога)
  • Розчісування (допомога)
  • Обрізання нігтів (без патології) на руках або ногах   (допомога)
  • Вдягання, роздягання (допомога)
  • Зміна натільної білизни (допомога)
  • Зміна постільної білизни (допомога)
  • Допомога у користуванні туалетом (подача і винесення    судна з подальшою   обробкою)
  • Контроль за прийомом (допомога у прийомі) лікарських засобів
  • Допомога у пересуванні
  • Спостереження за станом здоров’я
  • Організація надання медичної допомоги
  • Надання першої медичної допомоги
  • Вимірювання артеріального тиску
  • Здійснення ін’єкцій
  • Накладання компресів, перев’язки
  • Нагляд і допомога під час проведення реабілітаційних заходів, у тому числі трудової реабілітації
  • Сприяння в отриманні технічних та інших засобів  реабілітації
  • Нагляд і допомога під час проведення заходів культурно-масової,  оздоровчо-спортивної роботи та підтримки  трудових навичок
  • Сприяння у забезпеченні книгами, журналами, газетами, іграми
  • Сприяння у підтримці фізичного стану (допомога у  виконанні лікувально-фізичних вправ)
  • Надання психологічної підтримки та рекомендацій            стосовно здорового способу життя, раціонального        харчування тощо (бесіди, спілкування, мотивація до активності тощо)

За період з 01.01.2024р. по 30.11.2024р. працівниками відділення надано 233800 послуг.

Відділення отримало чимало благодійної допомоги від різних релігійних конфесій, працівників ЦНСП та громадських організацій, завдяки яким було проведено заготівлю картоплі, овочів,фруктів, макаронних виробів, круп, консервації  та іншої сільськогосподарської продукції для харчування підопічних.

• Відділення забезпечене дизель-генератором потужністю 30 кВт;

• Установа забезпечена достатньою кількістю палива для довготривалої автономної роботи;

• Запас питної води для функціонування відділення стаціонарного догляду для постійного проживання забезпечує наявність власної скважини та колодязя;

• Відділення забезпечене централізованим водовідведенням;

• Продуктами харчування, теплим одягом, медикаментами забезпечені в достатній кількості;

• Відділення забезпечене постійним швидкісним інтернетом;

• Приміщення відділення має централізоване опалення та обладнане власним електрокотлом, яке може використовуватись в разі необхідності та при «Блекауту»;

• В приміщенні відділення стаціонарного догляду для постійного проживання розгорнутий «Пункт незламності»

4. Відділення організації надання адресної  натуральної та грошової допомоги утворено для обслуговування осіб, а саме:

Малозабезпечені особи;

Громадяни похилого віку;

Особи з інвалідністю, особи, які мають невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування/потребують паліативної допомоги;

Особи, яким завдана шкода пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією;

Бездомні особи;

Особи звільнені від відбування покарання у виді обмеження волі, або позбавлення волі на певний строк;

Біженці/ шукачі притулку.

Відділення виходячи з можливостей та наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян продуктами харчування, предметами і засобами особистої гігієни, санітарно-гігієнічними засобами та засобами догляду, одягом, взуттям та іншими предметами першої необхідності. Також відділення надає на платній та безоплатній основі такі послуги як забезпечення паливом, пошиття одягу, ремонт одягу, перукарські послуги, прання білизни та одягу, ремонтні роботи, обробіток присадибної ділянки, косіння трави, рубання та розпилювання дров, косметичне та генеральне прибирання, транспортні послуги, допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації.

Аналіз роботи відділення наведено у таблиці:

№п/п/

Назва

показник

1

Виявлено і обслужено осіб

554

2

Прийнято на обслуговування

22

3

Вибуло

27

4

Перебуває на обслуговуванні,осіб

505

5

Надано послуг,всього

 

6

З них  : ремонт одягу

124

7

              перукарські

854

8

              копання могили

-

9

              благоустрій території

51

10

              складання дров

3

11

              рубання дров

25

12

              порізка дров

47

13

             обробіток присадибної ділянки

4

14

              косіння трави

38

15

              ремонтні роботи

8

16

             надання гуманітарної допомоги,грн.

360435,66

17

             надано  ТЗР у тимчасове          користування,осіб

28

18

Надано платних послуг ( осіб/сума)

249/25980,33

5. Структурний підрозділ «Університет третього віку» комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Камінь-Каширської міської ради» (далі – "Університет третього віку") утворюється для реалізації соціальної послуги соціальної адаптації (далі послуга) та реалізації принципу навчання людей старшого віку впродовж життя та підтримки фізичних, психологічних та соціальних здібностей.

Метою надання послуги є навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції людей старшого віку та підтримка їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей.

Слухачами курсу можуть бути особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, особи похилого віку та особи з інвалідністю, які не мають медичних протипоказань для перебування в колективі.

Основними завданнями надання послуги є навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції людей старшого віку та підтримка їх фізичних, психологічних та соціальних здібностей згідно із затвердженими директором ЦНСП Камінь-Каширської міської ради програмами та планами організації послуги.

Під час організації надання послуги в залежності від потреби слухачів утворюються відповідні факультети:

- «Основи медицини та здорового способу життя»

- «Соціальної підтримки та правової допомоги»

        Послуга надається за наявності на факультетах не менше 20 слухачів старшого віку. 

       До організації навчання людей похилого віку можуть бути залучені фахівці місцевих органів влади (за їх згодою), волонтери інших закладів, організацій, установ охорони здоров'я, юстиції, безкоштовної правової допомоги. Навчання проводиться як у вигляді лекцій, так і як виїздні ( були організовані екскурсії до Камінь- Каширського краєзнавчого музею, бібліотеки для дітей Камінь-Каширської міської ради, відвідування дитячої школи мистецтв, а також зустрічі з настоятелем храму Св. Петра і Павла с. Підцир’я протоієреєм Сергієм Михалюком).

У звітний період було проведено 56 зустрічей по факультетах, та надано 313 послуг. На обслуговуванні знаходиться 51 чол., а також послуга надається і громадянам, які знаходяться на обслуговуванні іншими відділеннями Центру. Також спілкування з слухачами проводиться особисто та в телефонному режимі. Проблемним питанням є відсутність приміщення для проведень зустрічей.

6.   Відповідно до Положення основними завданнями  денного центру соціально-психологічної   допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі комунальної установи  «Центр надання  соціальних  послуг  Камінь-Каширської міської  ради»  є

надання комплексної соціально-психологічної та первинної правової допомоги постраждалим особам;

проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання повторним випадкам насильства щодо постраждалої особи;

інформування населення про права постраждалих осіб та соціальні послуги, які надаються денним центром;

-інформування про послуги інших організацій та установ, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству;

визначення  необхідності екстреної психологічної допомоги (кризової інтервенції);

надання короткострокового(до десяти діб) або цілодобового перебування у «кризовій кімнаті» постраждалим особам.

Денний центр впроваджує свою діяльність за такими  напрямами:

надання постраждалим особам психологічної підтримки;

інформування постраждалої особи або її законних представників про функції та повноваження інших суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству;

роз’яснення причин домашнього насильства, насильства за ознакою статі та його наслідків для подальшого життя постраждалої особи та її дітей;

надання допомоги постраждалій особі, яка опинилася у складних життєвих обставинах з метою визначення основних проблем і шляхів їх розв’язання.

   У звітному періоді Денним центром продовжено співпрацю з іншими суб’єктами соціальної роботи, організаціями і установами громади, зокрема: службою у справах дітей Камінь-Каширської міської ради, Камінь-Каширським районним відділом поліції ГУНП у Волинській області, Камінь-Каширським бюре правової допомоги, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту КУ «ЦНСП Камінь-Каширської міської ради», мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам КУ «ЦНСП Камінь-Каширської міської ради», навчальними закладами, старостами та діловодами населених пунктів Камінь-Каширської територіальної громади.

Протягом року працівниками Денного центру було організовано і проведено серед населення, зокрема серед  дітей та молоді, інформаційні компанії щодо запобігання та протидії насильству, роз’яснення його форм, проявів і наслідків.

 Поширено 350 інформаційних листівок «Домашнє насильство-це злочин» та    розповсюджено інформацію про види домашнього насильства, шляхи його запобігання та дії під час ситуації вчинення або загрози його виникнення, а також про установи й організації, у які можна звернутися постраждалим особам по допомогу.

   25 листопада 2024 року в рамках Всеукраїнської акції «16днів проти насильства» відбувся круглий стіл на тему: «Реалізація державної політики щодо запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі, проблеми та шляхи вирішення».

   26 листопада 2024 року в рамках Всеукраїнської акції «16днів проти насильства» проведено бесіду з учнями 4-8 та 9-11 класів ОЗЗСО «Хотешівського ліцею». Ознайомили дітей з поняттям «насильство», «насильство за ознакою статі», види насильства, дії, які слід вважати насильством та наслідки насильства, а також надали  інформацію,

куди звертатись по допомогу у випадку домашнього насильства.

    5 грудня 2024 року в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» проведено інформаційно-просвітницький захід з учнями 8-Б класу «Камінь-Каширського ліцею №1 імені Євгена Шабліовського». Під час проведення заходу особлива увага приділялась питанням домашнього насильства та булінгу. Розповіли дітям про види та форми насильства та їх попередження. Також у учнів була можливість навчитись розпізнавати соціальні ролі учасників насильства.                             

Психологинею денного центру проведено 66 індивідуальних психологічних консультувань, з яких 58 - з жінками, 3- з чоловіками, 5- з дітьми.

Протягом року в кризовій кімнаті перебувала одна сім’я (1 жінка і 2 дітей).           

Постраждалих осіб проінформовано про їх права та можливості отримання допомоги, про функції та повноваження інших суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання  та протидії насильству. Психологом було проведено діагностику, яка включала 9 проективних методик, метою яких є загальне дослідження особистості, 6 діагностичних методик, а також проведена корекційна робота, яка була спрямована на підвищення самооцінки, на зниження рівня тривоги і страху та формуванню внутрішніх опор і почуття безпеки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь