Камінь-Каширська міська громада

Волинська область, Камінь-Каширський район

Українські архітектори дослідили села Камінь-Каширщини, аби створити онлайн-конструктор автентичних будинків Волині

Дата: 19.12.2024 10:29
Кількість переглядів: 153

Фото без опису

Волинь — це кольорові дерев’яні будинки з різьбленими віконницями, піками на фронтонах і символічним «сонечком» на горищах. Це білі хатинки з бруса з блакитними вікнами та великі цегляні будівлі зі стриманим декором. 

Саме ці типові особливості українські архітектори досліджували під час експедиції Волинською областю, зокрема завітали й у Камінь-Каширську громаду. Побували у селах: Пнівне, Яловацьк та Клітицьк.

Завдяки проєкту RE:Ukraine Villages від balbek bureau тепер кожен може не лише доторкнутися до культурної спадщини регіону, а й створити віртуальний традиційний волинський будинок за допомогою онлайн-конструктора. Дослідження стало можливим завдяки підтримці стратегічного партнера проєкту — платформи «Алгоритм дій».

Що дослідили в експедиції?

Волинська область стала одинадцятим регіоном, який дослідили у межах проєкту RE:Ukraine Villages. Це область, де переплелися будівельні традиції українців, литовців, поляків та німців, проте сформувався свій унікальний місцевий стиль. 

На півночі поширені будинки, зведені з бруса, у зрубній техніці або оздоблені дерев’яними планками. Ці будівлі прикрашають різьблені віконні обрамлення, карнизи та кути, котрі оздоблюють геометричними та рослинними візерунками: ромбами, колами, лініями, сердечками й квітами. Часто зустрічаються віконниці, що захищають будинок від протягів та втрати тепла. 

«Прикордоння Волині й вся область в цілому виявились справжнім скарбом для нас – у тутешніх селах збереглося чимало автентичних хат із характерним декором. В архітектурі простежуються риси, характерні для північних регіонів України, – насамперед повсюдне використання дерева, характерне для лісистої місцевості. Вперше ми додали дерев’яні планки в конструктор після дослідження Чернігівщини, що наштовхує на думку про спільний етнографічний контекст регіонів»,зазначають у balbek bureau.

Фронтони будівель оздоблені піками, а на горищах часто розміщують символічне сонечко. Характерними для волинських будинків є поєднання білого, блакитного, жовтого, червоного, зеленого та натурального кольору деревини. 

Ці архітектурні особливості врахували під час створення онлайн-конструктора – у ньому втілені можливості додавати опорядження дерев’яними планками, характерний декор фронтонів, а також вперше додано опцію вибору будинків з бруса.

Чому це важливо для Волині?

RE:Ukraine Villages не лише досліджує архітектурну спадщину, але й дає змогу жителям області, архітекторам та забудовникам використовувати локальні будівельні традиції у сучасному контексті. 

Завдяки проєкту процес відновлення будинків стає простим і доступним для людей із різним достатком і потребами. Це можливість відновити сільські будівлі, зберігаючи їхню автентичність, а також створити комфортне житло з повагою до культурної спадщини Волині.

Кожен охочий може створити свою модель будиночка і завантажити pdf-альбом з ізометрією, планами, кресленнями, розгортками фасадів і технічним описом. Файл також містить рекомендації оздоблювальних матеріалів.

Фото для публікації

Онлайн-конструктор: Волинська область

Більше про проєкт

 

Ірина Остапчук / Iryna Ostapchuk
комунікаційниця платформи «Алгоритм дій

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь