Камінь-Каширська міська громада

Волинська область, Камінь-Каширський район

Михальчук Михайло Михайлович

Дата: 20.11.2024 08:08
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

Михальчук  Михайло Михайлович народився 8 грудня 1973 року в селі Мала Глуша на Любешівщині. З раннього дитинства ріс розумним і допитливим хлопчиком. Навчався в ЗОШ I-III ст. с. Мала Глуша. Любив багато читати, цікавився історією. Навчання давалося легко, але окрім цього ще було безліч сільських клопотів. Мати працювала в колгоспі, тож змалку часто доводилося допомагати по господарстві.

В шкільні роки писав гарні твори, вчителі дуже хвалили за це. Мав неабиякий хист до малювання. Після закінчення школи пройшов службу в армії та повернувся на Батьківщину. Був вправним ґаздою, до чого б не брався – все виходило: чи то граблі вистругати, чи пару черевик пошити. Поля мали багато –  працювати треба було з світанку до смеркання.

Михайло завжди мав хороший фізичний стан. Коли починався сінокос і чоловіки без сорочок косили траву, то завжди захоплювалися його статурою. Він власноруч з підручних матеріалів облаштував мініспортзал, де проводив цілі вечори. Щовечора робив пробіжку дорогою, яка пролягала через річку Сліпа Турія і аж до старезного дуба, що був на межі з сусіднім селом Щитинь. Частенько підгодовував родину лебедів, які чомусь  залишалися на річці зимувати. Односельці часом по-доброму посміювалися з нього, мовляв, в селі і так вистачає роботи, а він ще на таке сили і час витрачає.

Михайло цікавився музикою, знав дуже багато пісень, біографію їх авторів. Любив кіно. Найбільше любив історичні фільми на реальних подіях.  «Пам’ятаю, як тільки з'явився інтернет, я приїжджала з навчання, а на мене вже чекав список  пісень та фільмів, які потрібно було для нього завантажити», - згадує племінниця Анна. Обожнював природу, ліс, прогулянки пішки. Був затятим грибником. Мріяв посадити великий садок такий, який був в його діда. Уже й встиг посадити з десяток дерев та кущів. Полюбляв рибалити, навіть човен придбав, але так і не встиг на ньому поплавати.

З початку воєнних дій росії на території України категорично засуджував агресора. Після повномасштабного вторгнення наступного ж дня пішов у військкомат, став на чергу. Тим часом допомагав  на місці чим міг: збирав продукти хлопцям на передову, копав окопи, згуртувавшись з місцевими чоловіками, робив блокпости і чергував там день і ніч. Тільки ворог не ступив на нашу землю!

У вересні пролунав дзвінок: «Завтра з речами чекаємо Вас!». Не сумніваючись ні на мить, зібрав речі і поїхав, лише зателефонував сестрі, щоб поверталася із заробітків додому, аби стара мати не залишалася одна. Він йшов туди з великою надією, що незабаром все зміниться, що вони якнайшвидше виженуть ворога і всім казав: «Я повернуся  швидко  і з перемогою!».

Згодом вже був у складі 14 механізованої бригади імені князя Романа Великого. Стрілець 1 роти 1 взводу на позивний «Герой» . На службі показав себе з найкращої сторони. Командир дуже пишався ним і часто ставив за приклад побратимам. На війні старався постійно тримати зв’язок з усіма рідними. З його розмов ніколи не віяло страхом війни, завжди старався жартувати і не вдавався до страшних подробиць.

 Останній бій застав Михайла на Харківщині, поблизу населеного пункту Орлянське, 22 березня 2023 року. Загинув від осколкового поранення. Поховали мужнього Героя на рідній землі в селі Мала Глуша.

Нагороджений орденом за мужність ІІІ ступеня (посмертно), а також відзнакою Князівський хрест Героя «Навіки в строю»…

Вічна пам’ять і слава Герою!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь