Камінь-Каширська міська громада

Волинська область, Камінь-Каширський район

Миколаюк Василь Петрович

Дата: 18.11.2024 16:59
Кількість переглядів: 45

Фото без опису

Народився Миколаюк Василь Петрович 2 січня 1969 року у селі Погулянка, Камінь-Каширського району. У сім`ї він був третьою дитиною, окрім нього були ще три брати і дві сестри. Так як його батько був конюхом, то він з дитинства загорівся любов`ю до коней. Їздити верхом або управляти конем для нього було завиграшки. У 1975 році завершив навчання у місцевій школі (8 років). Після школи поступив до Любешівського СПТУ, де навчався на тракториста-машиніста. Після училища – служба в армії у винищувальному авіаційному полку м. Барановичі Брестської області (тоді територія БРСР).

Після служби в армії повернувся до рідного села, де влаштувався на роботу у місцевий колгосп. Його колеги по роботі досі згадують про нього, як доброго, відповідального та сумлінного працівника. Свідченням цього є те, що Василя дуже часто кликали за дружка та хресного. Згодом він одружився на своїй односельчанці Валентині, яка подарувала йому двох дітей – Наталію та Максима. Планував осісти в Погулянці, проте складна ситуація в 90-х роках змусила молоду сім`ю переїхати на Харківщину. Однак він ніколи не забував про малу Батьківщину. Постійно приїжджав на всі свята до своїх «вовків» (так по вуличному називають рідних Василя у селі). Василь не тільки перейняв у своїх батьків любов та повагу до рідних та близьких, а й переніс ці цінності у свою сім`ю.

На Харківщині, а саме в селі Троїцьке, Василь не сидів без діла. Разом з дружиною облагороджував куплені будинок та подвір`я, ростив дітей, постійно працював. Був дуже гарним сім'янином, чоловіком, батьком, а згодом і дідусем. І до всього старався ставитись не тільки з відповідальністю, але й з щирим почуттям гумору. Ніколи не жалівся на негаразди та труднощі, а своїм позитивним настроєм ділився з оточуючими.

22 лютого 2022 року Василь зустрів з почуттям виклику дати відсіч російському ворогу. Тому вже 26 лютого він вступив у лави місцевої територіальної оборони. Згодом став гранатометником стрілецького відділення третього стрілецького взводу третьої стрілецької роти третьої військової частини. А попередній досвід роботи екскаваторником неодноразово допомагав йому у військових буднях під час риття окопів чи монтуванні бліндажів. На фронті він зустрівся зі своїм двоюрідним братом – Миколою Рябіїком, який перебував у сусідній 14 ОМБр. А одного разу Василь виносив пораненого воїна – Вороніна Романа. І в розмові Роман зрозумів, що Василь з Волині, адже його говір був сильно подібним на говір матері Романа. Як згодом виявилось, мама Романа була також родом з села Погулянка. Ось такі повороти долі були у житті Миколаюка Василя під час війни.

Хоча Василь постійно перебував на лінії зіткнення з ворогом, проте ніколи не опускав руки. А свій позитивний настрій намагався передати своїм побратимам, був душею компанії, завжди всіх підбадьорював. З бойових завдань ніколи не йшов з позицій першим. Тільки як переконається, що всі вийшли – відходив останнім. На докори та прохання дружини Валентини завжди відповідав: «Подивись, скільки молодих людей гине». Товариші по службі згадують про Василя тільки з найкращої сторони. «Де я з ним не воював, чи в підвалі ми сиділи, чи в окопі, ні однієї хвилини мені не стидно за такого солдата», – згадував один з його побратимів. А одним з девізів  «Вахи» (а саме такий позивний він мав серед своїх колег – «Ваха») були слова: «Не сци, прорвемося».

24 лютого, у суботу,  Василь пішов на чергове бойове завдання, в середу мав повернутися. Однак ворожий осколок влучив йому туди, де не було бронежилета. Військовий медик з позивним «Багіра» до останнього боролась за його життя, проте врятувати не вдалось. В понеділок, 26 лютого 2024 року, поблизу населеного пункту Терни (Донецька область) клята війна обірвала його життя.

Похорон відбувся у селі Троїцьке, під постійними сиренами та віддаленими вибухами. Тоді вся його родина з Погулянки приїхала на таку сумну подію. Також ціле село вийшло провести героя в останню дорогу. Було й багато побратимів, котрі не могли стримати сліз. Адже всі його знали і запам`ятали, як чудову, веселу та відповідальну людину. Він був надійним другом та товаришем, люблячим чоловіком для дружини, прикладом для наслідування дітям,  улюбленим дідусем для онуків. Його ім`я навіки в історії рідного краю!

 

Ярослав Тарасюк



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь