Вітання міського голови Віктора Пася з Днем Української Державності та Днем хрещення Київської Русі-України!

Дата: 15.07.2024 06:31

Дорога громадо!

Подвійне свято сьогодні на календарі в українців. День Української Державності та День хрещення Київської Русі – України відзначаємо у день, коли церква вшановує память святого рівноапостольного князя Володимира Великого.

Ці знаменні дати об’єднують у собі нашу багатовікову історію, культуру та духовність.

Хрещення Русі-України 988 року стало поворотним моментом в історичному поступі нашої держави. Прийняття християнства сприяло не лише духовному розвитку українського народу, його єднанню, а й долучило Русь до сімї європейських народів.

День Української Державності підкреслює тяглість української державотворчості, силу та незламність нашого народу.

Ми українці пишаємося своїм славним минулим, яке хоче привласнити агресивний сусід, вкравши нашу історію. Бо ж маємо багату державотворчу традицію, яка налічує багато століть. Русь-Україна, Галицько-Волинське князівство, Українська Козацька Держава, Українська Державність початку ХХ століття – не просто історичні факти, а жива спадщина, яка надихає українців на боротьбу за свою свободу та самовизначення.

Сьогодні, коли Україна, перебуваючи у війні за свою незалежність та територіальну цілісність, ці свята набувають особливого значення. Вони нагадують нам про те, що ми, українці –  народ з багатою історією та великим майбутнім!

Слава Україні! Героям слава!

Міський голова                        Віктор Пась