ІНФОРМАЦІЯ для ВАС!

Дата: 20.12.2023 15:02

Постановою КМУ від 07.11.2023 р. № 1156 затверджено Порядок надання комплексної електронної публічної послуги «е-Підприємець».

Послуга має забезпечити спрощення умов для започаткування та/або провадження підприємницької діяльності та складається з таких електронних публічних послуг:

• державна реєстрація фізичної особи підприємцем;
  • державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;
  • подання повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка;
  • реєстрація платником єдиного податку;
  • реєстрація платником податку на додану вартість;
  • реєстрація реєстратора розрахункових операцій та програмного реєстратора розрахункових операцій, а також пошук фіскального чека;
  • реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;
  • подання інформації про попит на робочу силу (вакансії);
  • державна реєстрація потужностей операторів ринку харчових продуктів;
  • видача дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
  • реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;
  • відкриття банківського рахунка.

Послуга «е-Підприємець» надається за бажанням фізичної особи, яка має намір започаткувати та/або провадити підприємницьку діяльність. Надання електронних публічних послуг, які входять до складу послуги «е-Підприємець», засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг є альтернативним способом їх отримання та не виключає можливості отримання цих послуг у визначеному законодавством порядку.

Для надання послуги “е-Підприємець” забезпечується електронна інформаційна взаємодія між інформаційно-комунікаційними системами та державними електронними інформаційними ресурсами державних органів

Електронна інформаційна взаємодія між державними електронними інформаційними ресурсами державних органів здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.

Деталі за посиланням: https://business.diia.gov.ua/cases/novini/e-pidpriemec-na-portali-dia-zapustat-kompleksnij-servis-dla-pidpriemcivФото без опису