Камінь-Каширська міська рада та Муніципалітет Південне Курземе (Латвія) відзначили річницю побратимства онлайн

Дата: 02.08.2023 15:50

Символічно 28 липня 2023 року відбулася онлайн зустріч Камінь-Каширського міського голови Віктора Пася і голови Муніципалітету Південне Курземе Айварса Приєдолса.

Адже рівно рік тому голова Муніципалітету Південне Курземе  Айварс Приєдолс на урочистій сесії 28 липня 2022 року підписав Договір про співпрацю самоврядування Південно Курземського краю і Камінь-Каширською міською радою, а  на сесії міської ради 02 вересня 2022 року Камінь-Каширський міський голова Віктор Пась також підписав цей Договір.

У онлайн зустрічі взяли участь заступники голови Муніципалітету Південне Курземе Айварс Галецькіс, Андріс Янковскіс, виконавчий директор Муніципалітету Улдіс Варна, виконавчий директор Асоціації малих міст України Оксана Кирилюк  та начальник відділу проєктної діяльності та міжнародного співробітництва Камінь-Каширської міської ради Надії Савчук.

Делегати обговорили подальшу співпрацю між Камінь-Каширською міською радою та Муніципалітетом Південне Курземе Латвійської Республіки в галузі освіти, культури, проєктної діяльності та  співробітництво з Асоціацією малих міст України. Латишські друзі готуються прийняти знову 25 дітей на відпочинок  в серпні 2023 року.

Голова Муніципалітету Південне Курземе Айварс Приєдолс подякував мужнім воїнам України, очільнику Камінь-Каширської територіальної громади Віктору Пасю, всім жителям нашої держави за стійкість, побажав Перемоги та пообіцяв всебічної підтримки і сприяння.

Міжнародне українсько-латишське побратимство між Камінь-Каширською міською радою та Муніципалітетом Південне Курземе стало завдяки участі у проєкті Асоціації малих міст України та Спілки місцевого самоврядування Латвії «Місцеве самоврядування об’єднує світ заради миру!».

За рік побратимства у воєнний час латишські друзі надали безкоштовно Камінь-Каширській міській раді два трактори колісних, два вантажних автомобілі, медичний автомобіль, пасажирський автобус, армійський автомобіль,  легковий джип підвищеної прохідності, джерела безперебійного живлення  та іншу допомоги для ЗСУ, а також організовували у 2022 році безкоштовний відпочинок в літньому таборі Латвії для дітей військовослужбовців з Камінь-Каширської громади.

Камінь-Каширський міський голова Віктор Пась  під час зустрічі розповів про роботу міської ради в умовах воєнного стану та про допомогу, яку надає громада військовим. – Камінь-Каширська міська рада по сумі виділення грошових коштів за перше півріччя 2023 року є п’ятою серед громад Волинської області і спрямувала вже більше 19,0 млн. грн., – зазначив Віктор Іванович. – Нам дуже потрібна підтримка і користуючись нагодою щиру дякую всьому латишському народу, голові Муніципалітету Південне Курземе Айварсу Приєдолсу та жителям Південне Курземе за  багаторазово надану гуманітарну допомогу нашій громаді при вторгненні російських військ  в  Україну.

Разом до Перемоги!

Начальник відділу проєктної діяльності та міжнародного співробітництва міської ради Надія Савчук