Дата: 18.05.2023 11:03

Камінь-Каширська міська рада відібрана до проєкту «Відновлення і модернізація закладів гостинності на принципах ZeroWaste&ClimateFriendly для зеленого розвитку громад України».

Члени Zero Waste Alliance Ukraine (ZWAU) розпочали роботу над проєктом «Відновлення і модернізація закладів гостинності на принципах ZeroWaste&ClimateFriendly для зеленого розвитку громад України», що є продовженням та масштабуванням проєкту «Впровадження принципів Zero Waste в готельно-ресторанному бізнесі України для його адаптації до вимог Паризької кліматичної угоди в умовах російського вторгнення».

Впродовж квітня-вересня 2023 організації-члени ZWAU: ГО Екологічні новини (м. Херсон) та ІГ Mariupol Zero Waste (м. Маріуполь), а також ГО Društvo Ekologi brez meja (Словенія) реалізовуватимуть проєкт щодо впровадження принципів “нуль відходів” і кліматично дружніх рішень  у закладах гостинності (HORECA) України і в тому числі в Камінь-Каширській територіальній громаді.

Проєкт координують:

• Ольга Машкова, кандидат географічних наук, доцент, голова ГО «Екологічні новини» (м. Херсон), представниця Zero Waste Alliance Ukraine, представниця Društvo Ekologi brez meja (Словенія);
  • Наталія Гаєцька, голова ІГ Mariupol Zero Waste (м. Маріуполь), представниця Zero Waste Alliance Ukraine;
  • Наталія Пасенко, IT-фахівчиня, членкиня правління ГО «Екологічні новини» (м. Херсон), представниця Zero Waste Alliance Ukraine.

Робота над проєктом передбачає два блоки:

Перший блок. Підвищення обізнаності та зміцнення взаємодії між владою, бізнесом та громадянським суспільством для прискорення впровадження кліматичної політики на місцевому та регіональному рівнях:

Другий блок. Підтримка переходу підприємств гостинності до більш кліматично нейтральних практик:

• Проведення індивідуальних консультацій для фіналістів попереднього проєкту;
  • Вивчення та адаптація словенського досвіду організації та сертифікації Zero Waste заходів;
  •  Допомога обраному закладу спланувати та реалізувати свій захід відповідно до принципів Zero Waste;
  • 5 онлайн тренінгів для закладів гостинності (у формі вебінарів) з усіх регіонів України (крім Донецької, Луганської, АР Крим);
  • Практичне впровадження принципів Zero Waste & Climate Friendly в 7-10 закладах гостинності в 3-5 регіонах України;
  • Створеня та публікація онлайн-посібника «Реконструкція та модернізація закладів гостинності за принципами Zero Waste & Climate Friendly як частина зеленого розвитку громад України» (практичні кейси  для закладів гостинності);
  • Виготовлення та розміщення стікерів з QR-кодами з посиланнями на Zero Waste & Climate Friendly рішеннями у закладах гостинності;

Проєкт реалізується за підтримки  Zero Waste Alliance Ukraine та Europe Climate Foundation.

За ходом проєкту та його результатами можна слідкувати на сторінці Zero Waste у HORECA.

Начальник відділу проєктної діяльності та міжнародного співробітництва міської ради Надія Савчук