Яка категорія громадян вважається такою, що потребує поліпшення житлових умов ?

Дата: 11.01.2023 09:02

Відповідно до ст.34 Житлового кодексу та до п.13 Правил обліку, є зазначені підстави для визнання громадян тими, які потребують поліпшення житлових умов. Отже, тими хто потребує поліпшення житлових умов визнаються:

1) забезпечені жилою площею нижче за рівень,  що визначається виконавчими комітетами  обласних,  Київської  і   Севастопольської міських Рад  народних  депутатів  разом  з радами профспілок.  Цей рівень періодично переглядається вказаними органами. Відповідно до п. 4 Постанови про Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затвердженої виконавчим комітетом Волинського обласної ради народних депутатів №6 від 10.01.1985, мінімальна житлова площа становить для міста Нововолинськ – 6,0 кв.м. на кожного члена сім’ї.

2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і  технічним  вимогам.

3) які  хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі  або  в одній кімнаті з членами своєї сім’ї.

4) які проживають за договором піднайму жилого  приміщення  в будинках державного   або   громадського  житлового  фонду  чи  за договором найму жилого приміщення в  будинках  житлово-будівельних кооперативів;

5) які  проживають  не  менше  5  років  за  договором  найму (оренди) в будинках (квартирах),  що належать громадянам на  праві приватної власності;

6) які проживають у гуртожитках;

7) які  проживають  в  одній  кімнаті  по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі  старші за 9 років,  крім подружжя (в  тому  числі  якщо  займане  ними  жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати);

8)  внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій та особи з інвалідністю  внаслідок  війни,  та члени їх сімей, а також члени сімей загиблих, Тими, що потребують поліпшення житлових умов, визнаються також  громадяни,  які проживають у комунальних чи невпорядкованих  стосовно  умов  даного  населеного  пункту  квартирах:  особи, які належать  до  осіб  з інвалідністю внаслідок війни; особи, на яких  поширюється  чинність  Закону України “Про статус ветеранів війни,  гарантії  їх  соціального  захисту” (стаття 10).

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)