Кластер сільського зеленого туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини»
Назва проєкту: Кластер сільського зеленого туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини»
Газузь: туризм
Місцезнаходження: Камінь-Каширська територіальна громада
Детальний опис проєкту: Кластер пропонує сімейний пізнавальний відпочинок для гостей з міст Луцька, інших населених пунктів Волині, України та за кордоном. Пропонуються подорожі Національним природним парком «Прип’ять – Стохід» катером, велосипедом, кінною підводою, човном та пішки, мандрівки заповідними місцями, відвідування духовних святинь, зайняття різними видами активного туризму (кінний, водний, велосипедний), відвідування народних умільців та майстер-класи, спеціалізовані виставки, ярмарки, воркшопи.
Камінь-Каширська територіальна громада – одна з найбільших міських громад з сільським населенням в Україні. Загальна кількість населення 55898 осіб, в тому числі: міське населення – 12477 осіб (22,3%) та сільське населення – 43421 осіб (77,7%). Площа - 1474 км², 55 населених пунктів (1 місто, 54 сіл).
Громада вражає своїм багатим історичним минулим і казковими краєвидами Полісся. Перша літописна згадка про Камінь-Каширський датується 1196 р. Засновник міста – волинський князь Роман Мстиславович, який побудував фортецю для захисту північних кордонів волинської землі. У 1430 р. м. Камінь-Каширський одне з перших міст на Волині отримало магдебурзьке право. У вересні 2021р. місто відзначило 825-річчя.
Громада розташована на півночі Волинської області в міжріччі річок Стохід і Турія. Відстань до обласного центру м. Луцька – 124 км.
На території громади 7 річок, 10 озер, 3 об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та 31 об’єкт місцевого значення, 76 пам’яток історико-культурної спадщини, Церква Різдва Пресвятої Богородиці 1723 р., Стрітенський Михнівський монастир 1642 р. Добре збережено автентичну матеріальну і духовну культуру полісян, звичаєві та обрядові характеристики і незаймані природні ландшафти.
У громаді чимало багатодітних сімей та матерів, які мають почесний титул «Матір-Героїня». Камінь-Каширська міська громада – одна з небагатьох, де спостерігається позитивний приріст населення.
До кластеру можуть долучитися всі зацікавлені суб’єкти туристичної діяльності, громадські організації, інші зацікавлені особи та організації.
Мета та завдання проєкту: забезпечення необхідних передумов для зростання туристичних потоків в громаді. Це сприятиме сталому соціально-економічному розвитку регіону, збільшення надходжень до місцевого бюджету, зменшення рівня безробіття, збереження й раціональне використання природно-ресурсного та історико-культурного потенціалу, а також підвищить інвестиційну привабливість Камінь-Каширської територіальної громади.
Очікуваний єфект від реалізації проєкту: Розвиток галузі туризму та рекреації, потенціалу культури, туризму стимулюватиме відновлення економічної активності громади, розвиток малого й середнього бізнесу, відновить робочі місця в різних секторах економіки, зменшить відтік кадрів за кордон, задовольнить попит туристів у пізнанні культурної спадщини, традицій, національної пам’яті.
Анкетні дані інвестиційного проєкту:
Назва підприємства (установи, організації): Камінь-Каширська міська рада
Вид діяльності підприємства (установи, організації): Орган місцевого самоврядування
Поштова адреса: 44500, Волинська обл., Камінь-Каширський р-н, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, буд. 2
Телефон: 03357-23285
e-mail: kamenm.rada@gmail.com, project_kamrada@ukr.net
Контактна особа по інвестиційному проєкту:
посада: Камінь-Каширський міський голова
прізвище, ім’я, по-батькові: Пась Віктор Іванович
телефон: 03357-23285
e-mail: kamenm.rada@gmail.com
Загальна вартість проєкту, тис.грн: до кластеру можуть долучитися всі зацікавлені суб’єкти туристичної діяльності, громадські організації, інші зацікавлені особи та організації (створення сільських зелених садиб, побудова готелю та інші послуги у сфері туризму)
Потреба у інвестиційних коштах, тис.грн: до кластеру можуть долучитися всі зацікавлені суб’єкти туристичної діяльності, громадські організації, інші зацікавлені особи та організації (створення сільських зелених садиб, побудова готелю та інші послуги у сфері туризму)
Спосіб залучення інвестицій: до кластеру можуть долучитися всі зацікавлені суб’єкти туристичної діяльності, громадські організації, інші зацікавлені особи та організації (створення сільських зелених садиб, побудова готелю та інші послуги у сфері туризму)
Рівень готовності проєкту:
Камінь-Каширська міська рада в 2021 році відібрана до реалізації проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій», спрямованого на надання допомоги громадам у розв’язанні актуальних питань сільського розвитку та підвищенні їхнього потенціалу для розбудови сільських спільнот, що реалізується спільно з міжнародною некомерційною благодійною організацією DRA «За Європейське громадянське суспільство», громадською організацією «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Впровадження проєкту розпочалося із навчальних онлайн-курсів упродовж вересня-грудня 2021р. «Основи сталого розвитку сільського зеленого туризму», «Сільський зелений туризм: підвищення кваліфікації», в яких взяли участь та отримали сертифікати про успішне навчання відповідальних працівників міської ради.
Виготовлено фільм «Туристична привабливість Камінь-Каширської територіальної громади» https://cutt.ly/BUqQ1iF , фільм «Садиба Галини Мазур «Там, де Добре» https://cutt.ly/DKAFrZh
Опубліковано у журналі «Туризм сільський зелений» статтю «Кластер сільського туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини».
Створено промоційні відеоролики «Поліська старовинна страва «Мандрички», «Гастроспадщина Полісся. Смакуйте разом з нами: мациком чи каврухом».
Опубліковано ряд статей на сайті міської ради, місцевих засобах масової інформації.
Створено зразкові етнографічні колекції шкільних музеїв в ЗЗСО «Воєгощанський ліцей», ЗЗСО «Мостищенська гімназія», ЗЗСО «Підбороччанська гімназія». Над концепцією перебудови експозиції шкільного музею історії села ретельно працюють в ОЗЗСО «Черченський ліцей».
Розробляється сайт «Камінь-Каширський туристичний.
Функціонують садиби «Там, де Добре», «Бузаківський чан», «Відпочинковий хутір «Батьківська хата», готельні кімнати «Лідер».
На сесії Камінь-Каширської міської ради 04 лютого 2022 року затверджена Програма розвитку туризму та рекреації в Камінь-Каширській територіальній громаді на 2022-2025.
Термін окупності проєкту (років): 1-4 роки
Планова кількість нових робочих місць, що передбачається створити в результаті реалізації проєкту: 3277
Додаткова інформація:
Пропозиція підготовлена:
Контактні особи: начальник відділу проєктної діяльності та міжнародного співробітництва апарату Камінь-Каширської міської ради Савчук Надія Іванівна
Email: project_kamrada@ukr.net, nadiias777@ukr.net
В разі наявності фото або інших матеріалів, що більш детально описують інвестиційний проєкт, просимо надати відповідні матеріал
Презентація концепції кластеру додається.
Фільм «Туристична привабливість Камінь-Каширської територіальної громади» https://cutt.ly/BUqQ1iF
Фільм «Садиба Галини Мазур «Там, де Добре» https://cutt.ly/DKAFrZh
Відеоролики «Поліська старовинна страва «Мандрички» https://cutt.ly/VIT55ab, «Гастроспадщина Полісся. Смакуйте разом з нами: мациком чи каврухом» https://cutt.ly/9IT5Ax5
Інформація про кластер сільського туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини» опублікована у п’ятому випуску електронного журналу «Туризм сільський зелений». Завантажити цей випуск журналу можна за посиланням https://drive.google.com/file/d/1HGrdlNCZyz6Ho2c8hkgPBDihEIRkzuL3/view