Камінь-Каширська міська громада

Волинська область, Камінь-Каширський район

Кластер сільського зеленого туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини»

Дата: 28.06.2022 09:49
Кількість переглядів: 573

Фото без опису

Назва проєкту: Кластер сільського зеленого туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини»

Газузь: туризм

Місцезнаходження: Камінь-Каширська територіальна громада

Детальний опис проєкту: Кластер пропонує сімейний пізнавальний відпочинок для гостей з міст Луцька, інших населених пунктів Волині, України та за кордоном. Пропонуються подорожі Національним природним парком «Прип’ять –  Стохід» катером, велосипедом, кінною підводою, човном та пішки, мандрівки заповідними місцями, відвідування духовних святинь, зайняття різними видами активного туризму (кінний, водний, велосипедний), відвідування народних умільців та майстер-класи, спеціалізовані виставки, ярмарки, воркшопи.

Камінь-Каширська територіальна громада – одна з найбільших міських громад з сільським населенням в Україні. Загальна кількість населення 55898 осіб, в тому числі: міське населення – 12477 осіб (22,3%) та сільське населення – 43421 осіб (77,7%).  Площа - 1474 км², 55 населених пунктів (1 місто, 54 сіл).

Громада вражає своїм багатим історичним минулим і казковими краєвидами Полісся. Перша літописна згадка про Камінь-Каширський датується 1196 р.  Засновник міста – волинський князь Роман Мстиславович, який побудував фортецю для захисту північних кордонів волинської землі. У 1430 р. м. Камінь-Каширський одне з перших міст на Волині отримало магдебурзьке право. У вересні 2021р. місто відзначило 825-річчя.

Громада розташована на півночі Волинської області в міжріччі річок Стохід і Турія. Відстань до обласного центру м. Луцька – 124 км.

На території громади 7 річок, 10 озер, 3 об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та 31 об’єкт місцевого значення, 76 пам’яток історико-культурної спадщини, Церква Різдва Пресвятої Богородиці 1723 р., Стрітенський Михнівський монастир 1642 р. Добре збережено автентичну матеріальну і духовну культуру полісян, звичаєві та обрядові характеристики і незаймані природні ландшафти.

У громаді чимало багатодітних сімей та матерів, які мають почесний титул «Матір-Героїня». Камінь-Каширська міська громада – одна з небагатьох, де спостерігається позитивний приріст населення.

До кластеру можуть долучитися всі зацікавлені суб’єкти туристичної діяльності, громадські організації, інші зацікавлені особи та організації.

Мета та завдання проєкту:  забезпечення необхідних передумов для зростання туристичних потоків в громаді. Це сприятиме сталому соціально-економічному розвитку регіону, збільшення надходжень до місцевого бюджету, зменшення рівня безробіття,  збереження й раціональне використання природно-ресурсного та історико-культурного потенціалу, а також підвищить інвестиційну привабливість  Камінь-Каширської територіальної громади.

Очікуваний єфект від реалізації проєкту: Розвиток галузі туризму та рекреації, потенціалу культури, туризму стимулюватиме відновлення економічної активності громади, розвиток малого й середнього бізнесу, відновить робочі місця в різних секторах економіки, зменшить відтік кадрів за кордон, задовольнить попит туристів у пізнанні культурної спадщини, традицій, національної пам’яті.

Анкетні дані інвестиційного проєкту:

Назва підприємства (установи, організації): Камінь-Каширська міська рада

Вид діяльності підприємства (установи, організації): Орган місцевого самоврядування

Поштова адреса: 44500, Волинська обл., Камінь-Каширський р-н, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, буд. 2

Телефон: 03357-23285

 e-mail: kamenm.rada@gmail.com, project_kamrada@ukr.net

Контактна особа по інвестиційному проєкту:

посада: Камінь-Каширський міський голова

прізвище, ім’я, по-батькові: Пась Віктор Іванович

телефон: 03357-23285

 e-mail: kamenm.rada@gmail.com

Загальна вартість проєкту, тис.грн: до кластеру можуть долучитися всі зацікавлені суб’єкти туристичної діяльності, громадські організації, інші зацікавлені особи та організації (створення сільських зелених садиб, побудова готелю та інші послуги у сфері туризму)

Потреба у інвестиційних коштах, тис.грн: до кластеру можуть долучитися всі зацікавлені суб’єкти туристичної діяльності, громадські організації, інші зацікавлені особи та організації (створення сільських зелених садиб, побудова готелю та інші послуги у сфері туризму)

Спосіб залучення інвестицій: до кластеру можуть долучитися всі зацікавлені суб’єкти туристичної діяльності, громадські організації, інші зацікавлені особи та організації (створення сільських зелених садиб, побудова готелю та інші послуги у сфері туризму)

Рівень готовності проєкту:

Камінь-Каширська міська рада в 2021 році відібрана до реалізації проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій», спрямованого на надання допомоги громадам у розв’язанні актуальних питань сільського розвитку та підвищенні їхнього потенціалу для розбудови сільських спільнот, що реалізується спільно з міжнародною некомерційною благодійною організацією DRA «За Європейське громадянське суспільство», громадською організацією «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Впровадження проєкту розпочалося із навчальних онлайн-курсів упродовж вересня-грудня 2021р. «Основи сталого розвитку сільського зеленого туризму», «Сільський зелений туризм: підвищення кваліфікації», в яких взяли участь та отримали сертифікати про успішне навчання відповідальних працівників міської ради.

Виготовлено фільм «Туристична привабливість Камінь-Каширської територіальної громади» https://cutt.ly/BUqQ1iF  , фільм «Садиба Галини Мазур «Там, де Добре» https://cutt.ly/DKAFrZh

Опубліковано у журналі «Туризм сільський зелений» статтю «Кластер сільського туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини».

Створено промоційні відеоролики «Поліська старовинна страва «Мандрички», «Гастроспадщина Полісся. Смакуйте разом з нами: мациком чи каврухом».

Опубліковано ряд статей на сайті міської ради, місцевих засобах масової інформації.

Створено зразкові етнографічні колекції шкільних музеїв в ЗЗСО «Воєгощанський ліцей»,  ЗЗСО «Мостищенська гімназія», ЗЗСО «Підбороччанська гімназія». Над концепцією перебудови експозиції шкільного музею історії села ретельно працюють в ОЗЗСО «Черченський ліцей».

Розробляється сайт «Камінь-Каширський туристичний.

Функціонують садиби «Там, де Добре», «Бузаківський чан», «Відпочинковий хутір «Батьківська хата», готельні кімнати «Лідер».

На сесії Камінь-Каширської міської ради 04 лютого 2022 року затверджена Програма розвитку туризму та рекреації в Камінь-Каширській територіальній громаді на 2022-2025.

 

Термін окупності проєкту (років): 1-4 роки

Планова кількість нових робочих місць, що передбачається створити в результаті реалізації проєкту: 3277

Додаткова інформація:

Пропозиція підготовлена:

Контактні особи: начальник відділу проєктної діяльності та міжнародного співробітництва апарату Камінь-Каширської міської ради Савчук Надія Іванівна

Email: project_kamrada@ukr.net, nadiias777@ukr.net

В разі наявності фото або інших матеріалів, що більш детально описують інвестиційний проєкт, просимо надати відповідні матеріал

Презентація концепції кластеру додається.

Фільм «Туристична привабливість Камінь-Каширської територіальної громади» https://cutt.ly/BUqQ1iF

Фільм «Садиба Галини Мазур «Там, де Добре» https://cutt.ly/DKAFrZh

Відеоролики «Поліська старовинна страва «Мандрички» https://cutt.ly/VIT55ab, «Гастроспадщина Полісся. Смакуйте разом з нами: мациком чи каврухом» https://cutt.ly/9IT5Ax5

Інформація про кластер сільського туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини» опублікована у п’ятому випуску електронного журналу «Туризм сільський зелений». Завантажити цей випуск журналу можна за посиланням https://drive.google.com/file/d/1HGrdlNCZyz6Ho2c8hkgPBDihEIRkzuL3/view



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь