Камінь-Каширська міська громада

Волинська область, Камінь-Каширський район

Українсько-естонська наукова експедиція досліджувала кластер сільського зеленого туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини»

Дата: 18.05.2022 12:24
Кількість переглядів: 870

Фото без опису

У Камінь-Каширській громаді упродовж 15-16 травня перебувала українсько-естонська наукова експедиція із Таллінського університету Естонської Республіки, Географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та Спілки сільського зеленого туризму України в рамках проєкту з дослідження кластерів сільського туризму в Україні.

Камінь-Каширський міський голова Віктор Пась щиро привітав гостей та відзначив, що розвиток сільського зеленого туризму є пріоритетним напрямком роботи міської ради. Протягом 2021-2022 років  створено зразкові етнографічні колекції шкільних музеїв, промоційні відеоролики «Поліська старовинна страва «Мандрички» https://cutt.ly/VIT55ab, «Гастроспадщина Полісся. Смакуйте разом з нами: мациком чи каврухом» https://cutt.ly/9IT5Ax5, «Туристична привабливість Камінь-Каширської територіальної громади» https://cutt.ly/BUqQ1iF, підготовлено концепцію «Кластер сільського зеленого туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини» та прийнято Програму розвитку туризму та рекреації в Камінь-Каширській територіальній громаді на 2022-2025 роки.

Естонці щиро зацікавлені в тому, щоб український сільський туризм розвивався, сприяв сталому регіональному розвитку та підвищенню добробуту українців і готові задля цього ділитися своїм досвідом і знаннями.

Делегація ознайомилася із зразковою етнографічною колекцією шкільного музею в ЗЗСО «Мостищенська гімназія». Директор ЗЗСО «Мостищенська гімназія» Оксана Пась розповіла присутнім історію становлення етнографічного музею та поділилася планами на майбутнє щодо розвитку майстер-класів для учнів.

Про участь освітян та працівників культури у кластері розповідав в.о. начальника управління гуманітарної політики міської ради Сергій Лукашук.

Науковці поспілкувалися та взяли інтерв’ю  із учасниками проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій» начальником відділу проєктної діяльності та міжнародного співробітництва апарату міської ради Надією Савчук та власницею зеленої садиби «Там, де Добре» Галиною Мазур.

Заступниця голови ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» Ірина Околович відмітила, що приємно було побувати і подивитися на вже успішні напрацювання по розвитку сільського зеленого туризму в Камінь-Каширській громаді.

Про давню історію Камінь-Каширщини гостям розповідала директор Камінь-Каширського краєзнавчого музею Наталія Пась.

Делегація побувала на водних об’єктах Камінь-Каширщини, зокрема озері «Добре», річок «Турія» та «Цир».

Гості відпочивали та скоштували традиційні національні страви у щойно відкритій садибі «Там, де Добре» у місті Камені-Каширському.

Корома Наталія Степанівна, к.геогр.н, асистент кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка зауважила, що на Камінь-Каширщині добре збережено автентичну матеріальну і духовну культуру полісян, звичаєві та обрядові характеристики і незаймані природні ландшафти.

Глибини поліського етносу делегатам виконував народний аматорський фольклорний колектив «Криниця» будинку культури с.Видерта Центру культури та дозвілля Камінь-Каширської міської ради (керівник Любов Зубач).

Март Рейманн, доцент (Associate Professor) з управління рекреацією, Інститут природничих і медичних наук, Талліннський університет зауважив, що кластер сільського зеленого туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини» має великі перспективи розвитку та матиме важливе значення для майбутнього розвитку громади та України.

 

 

Начальник відділу проєктної діяльності та

міжнародного співробітництва апарату міської ради                      Надія Савчук



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь