Легальна зайнятість!

Дата: 25.01.2022 10:13

Працюй легально

Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності.

Нелегальна зайнятість - це використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин. Необхідно розрізняти такі поняття, як прийняття на роботу з випробувальним терміном та стажування. Стажування проводиться до початку прийому на конкретну роботу, а випробування - в процесі роботи.

Небезпека «тіньової» зарплати, як і «тіньової» зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, мінімізуються надходження до Пенсійного фонду, а особливо в тому, що люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної зарплати.

Влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати, що роботодавець може вимагати працювати понад норму, а то і без вихідних без додаткової оплати праці.

Не оформлені належним чином трудові відносини позбавляють гарантованого розміру заробітної плати; соціальних гарантій, передбачених для працівника; права на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана з шкідливими умовами праці); права на охорону праці.

Відсутність офіційних доходів може бути підставою для відмови у призначенні різного виду допомог та субсидій.

Закликаємо роботодавців та громадян зробити крок назустріч суспільству – легалізувати найману працю