Міський голова та місцеві краєзнавці вшанували пам'ять розстріляних призовників

Дата: 24.06.2021 21:48

Є в історії нашого краю сумні сторінки і трагічні дати, про які не можна забувати. Сьогодні одна з таких. Вісімдесят років тому, 24 червня 1941 року 16 призовників з Каменя-Каширського та навколишніх сіл та хуторів були розстріляні за містом, як їхати на Гуту-Камінську енкаведистами. З початком радянсько-німецької війни хлопцям вручили повістки аби на певну годину вони з’явилися до призовного пункту. Ніхто не знає хто або що затримало кожного з них. Можливо, матір, сестра, кохана, домашня робота чи просто випадок… Але це спізнення стало для хлопців фатальним.  Більшість імен розстріляних не встановлені. Німецька влада встановила там хрест і того ж року провела хресний хід до того місця, щоб підкреслити злочинність комуністичного режиму. Пізніше про цю історію не залишилось жодного свідчення, а вона жила лише в пам’яті деяких місцевих. За роки незалежності на місці цього кривавого злочину комуністичної влади хрест було відновлено. Сьогодні на полі розстрілу зібралися місцеві краєзнавці та любителі історії. Серед тих, хто шанує пам'ять і міський голова Віктор Пась. Присутні згадали невинно убієнних, жахливий злочин радянської влади і поклали квіти та вінки до хреста, який нагадує про цю страшну подію.