Міжнародний день музеїв у громаді відзначили презентацією книги

Дата: 18.05.2021 21:53

18 травня традиційно відзначають Міжнародний день музеїв. Краєзнавчому музею Камінь-Каширської міської ради у грудні минулого року виповнилося 40 років. За час своєї діяльності тут зібрали цінну нумізматичну та етнографічну колекції, укомплектували вартісну збірку сакрального мистецтва. Нині у фондах музею налічується більше 7000 музейних предметів, з яких – 2700 відносяться до державної частини Музейного фонду України.

Темою цьогорічного святкування Міжнародна рада музеїв запропонувала: “Майбутнє музеїв: перевинайдення і переосмислення». «Настав час переосмислити життя музеїв у нових реаліях, спричинених карантинними умовами, а для музеїв України – ще й життя у нових територіальних громадах, утворених у результаті децентралізаціі. Це ще й не зайва нагода заявити про цінність музеїв для  творення справедливого й успішного майбутнього громади, – зазначає директорка краєзнавчому музею Камінь-Каширської міської ради Наталія Пась.

Цього року День музеїв ознаменований для громади важливою подією – презентацією книги «Камінь-Каширське Полісся. З історії краю». Авторка – Наталія Пась присвятила свою збірку 30-річчю незалежності Украіни і 40-річчю Камінь-Каширського краєзнавчого музею. Пані Наталія резюмує: «Книга рекомендована широкому загалу читачів, учнівській і шкільній молоді, а її мета – популяризувати історію Камінь-Каширщини, аби наш край став одним із дієвих туристичних магнітів Волині».

На святі були присутні  представники влади, друзі музею, дарувальники, шанувальники історичної спадщини краю.