Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області повідомляє

Дата: 17.02.2021 16:42

У порядку інформування, Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області повідомляє.

16 липня 2019 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон).

Зазначений вище Закон регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя на всій території України.

Водночас, дія Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Так, цим Законом передбачено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

Разом з цим, 16 січня 2021 року набрала чинності стаття 30 Закону, у якій частина 1 встановлює, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

Також, частиною 2 статті 30 Закону передбачено, що підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи-підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів, здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), державною мовою

З урахуванням викладеного вище, в рамках стратегії популяризації української мови «Сильна мова – успішна держава», з метою інформування споживачів про нормативно-правове регулювання відносин, що виникають при використанні державної мови у відповідних сферах суспільного життя, Головним управлінням підготовлено відповідні рекомендації стосовно дій споживачів, зокрема:

- Рекомендації стосовно дій споживача при встановленні факту порушення визначених законодавством мовних вимог до надання інформації про харчові продукти алгоритм споживача;

- Рекомендації стосовно дій споживача у разі порушення мовних вимог в частині маркування та пакування насіння фіто алгоритм дій споживача;

- Рекомендації стосовно дій споживача при встановленні факту порушення визначених законодавством мовних вимог в частині ненадання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію ( товари, роботи, послуги) алгоритм дій споживача.