Асоціація міст України пропонує громадам Посібник із реорганізації ОМС та комунпідприємств

Дата: 24.12.2020 09:19

В АМУ підготували ще одне корисне видання «Практичний посібник з питань реорганізації органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств». Його автори – Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, кандидат наук з державного управління та

Олександр Логінов, аналітик з питань організації діяльності органів місцевого самоврядування Аналітичного центру АМУ. Посібник створено в межах проєкту USAID «Програма ефективної та відповідальної політики (U-RAP)».

Як інформують в Асоціації, цей Практичний посібник покликаний допомогти органам місцевого самоврядування та їх посадовцям зорієнтуватися з визначенням першочергових кроків, які необхідно спланувати та здійснити у зв’язку з проведенням реорганізації на підставі Закону України №1009 від 17.11.2020 р. (законопроєкт №3651-д).

Нагадаємо, АМУ підтримала прийняття цього Закону як такого, що продовжить реформу територіальної організації влади в Україні та дозволить не допустити управлінської кризи в громадах після місцевих виборів.

Посібник містить інформацію про нюанси публічного та майнового правонаступництва органів публічної влади  та пропонує типові документи і зразки рішень місцевих рад із зазначених питань.

У Посібнику, зокрема, йдеться про:

– ПІДСТАВИ ТА ПОРЯДОК РЕОРГАНІЗАЦІЇ

– УТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІЇ КОМІСІЙ

– ДЕРЖАВНу РЕЄСТРАЦІЮ ЗМІН ДО ВІДОМОСТЕЙ ПРО ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

– ПРАВОНАСТУПНИЦТВО

- ПУБЛІЧНЕ ПРАВОНАСТУПНИЦТВО

- МАЙНОВЕ ПРАВОНАСТУПНИЦТВО

У додатках також є примірні зразки необхідних документів.

Електронний варіант посібника можна завантадити на сайта Асоціації міст України за посиланнями, що нижче.

Волинське регіональне відділення Асоціації містр України